Park Rozrywki Turisede

Nowy sezon w Turisede !

(od 15 marca 2024)

Od 15 marca park po stronie niemieckiej ponownie otwarty będzie 7 dni w tygodniu od 10.00 do 18.00.

Zgodnie z turisedyjską tradycją, pierwszy dzień nowego sezonu (15 marca) zwolniony jest z opłat za wstęp !  Do Zakątka Turiusa w Bielawie Dolnej zapraszamy w weekendy od 29 marca. Od 19 kwietnia rusza pole namiotowe & kempingowe w polskiej części parku.

Kraina Turisede, miejsce pełne przygód i tajemnic, przygotowuje się do sezonu 2024 z wieloma ekscytującymi, nowymi atrakcjami i rozbudowami w parku dla odwiedzających w każdym wieku.

Tajemnicza Kraina Kulturinsel czeka na Was z licznymi nowymi niespodziankami, w tym z emocjonującą przygodą o północy, z mysim pokojem, który został ukończony zeszłego lata, oraz ze spektakularną rozbudową kuleczkowego toru zabaw. Odwiedzający mogą również zwiedzić nowy sklep z pamiątkami przy Lukullum i cieszyć się na wycieczki ścieżką rowerową do siedzisk w beczkach przy ulicznej lodziarni kawiarni Baumhauscafé. Na słodkie orzeźwienie zapraszają nowe zakręcone lody soft, natomiast nowe wieczorne show i tajemnicza mapa skarbów z zagadką złotej kuli zapewnią znakomitą rozrywkę. Entuzjaści natury mogą już cieszyć się na warsztat naturalnego budowania z drewna na początku grudnia.

W Zakątku Turiusa odwiedzających zachwyci pięć kangurów oraz woliera papużek falistych (obecnie w budowie). W budowie jest również wieża widokowa z domku na drzewie i zaCietrzewiona zjeżdżalnia terenowa. Nowy taras śniadaniowy przy kawiarni Sehcafé oraz trzy nowe domki przeznaczone dla noclegów grupowych zapewnią dodatkowy komfort i miłą odmianę. Pojawiło się tu również pięć nowych dużych obiektów do zabaw oraz rozbudowano labirynt mostów przy stawie z łodziami na napęd ręczny. Miłośnicy przyrody mogą skryć się w jednym z czterech nowych zakamarków pośród natury i cieszyć się z nowego przestronnego pola kempingowego.

Wzdłuż ścieżki prowadzącej do Zakątka Turiusa na zwiedzających czekają liczni korzenni strażnicy oraz tajemnicze beczułki zakopane w polu skarbów, które skrywają w sobie tylko prawdziwe skarby (Turidy do zrealizowania w restauracji Baumstammlokal). Ponadto w klekoczącym Bocianim Ogrodzie utworzono 10 azyli dla duszy marzycieli zanurzonych w naturze. Odwiedzający mogą też udać się na poszukiwanie migoczących świateł oraz materacowych kryjówek.

„Cieszymy się niezmiernie, że w sezonie 2024 będziemy mogli zaprezentować naszym gościom szereg nowych, ekscytujących atrakcji i budowli” – mówi Jürgen Bergmann, dyrektor zarządzający Turisede. „Naszym celem jest zapewnienie niezapomnianych wrażeń dla całej rodziny przy jednoczesnym zachowaniu piękna i magii natury”.