Park Rozrywki Turisede
Wzorek góra dół Turisede.pl - mapka Wzorek góra dół

Aktualności

Nowe godziny otwarcia parku

Nowe godziny otwarcia parku

Więcej
Czas Zimowych Zabaw

Czas Zimowych Zabaw

Więcej

Niezwykły park pełen przygód

Na tropie tajemniczego ludu Turisede

Otoczony rozległymi lasami i skąpanymi w słońcu łąkami, położony po obu stronach granicznej Nysy Łużyckiej, park przygód & pierwszy w Niemczech Hotel Domków na Drzewach, w samym sercu natury. Idea parku osnuta jest na zdobyczach cywilizacji tajemniczego ludu Turisede, który przed tysiącami lat zamieszkiwał podobno tereny dzisiejszego pogranicza polsko – niemieckiego, a jego społeczność do perfekcji opanowała sztukę tworzenia w drewnie, łącznie z zamieszkiwaniem w domkach na drzewie. I choć autentyczność tej legendy nie została ostatecznie potwierdzona, szalona przygoda, jaką przeżywają odwiedzający Park, jest jak najbardziej prawdziwa.

Wypoczynek wśród natury w bajkowym otoczeniu

Wypoczynek z dala od cywilizacji? Dobrze trafiliście. Aktywność pośród lasów? Proszę bardzo! Znajdą tu coś dla siebie zarówno entuzjaści wspinania się po oryginalnych drewnianych budowlach, jak i ci, którzy wolą odkrywać tajemne przejścia i tunele. Niezliczona ilość huśtawek i ukrytych trampolin ucieszy miłośników podniebnych lotów. Okoliczne lasy są idealnym miejscem na wycieczki rowerowe i grzybobranie, a pobliska Nysa zaprasza na spływy pontonowe. W tym rozległym skansenie na świeżym powietrzu każdy znajdzie coś dla siebie.

Bilety wstępu do parku Czas Zimowych Zabaw (listopad - marzec)

Park po stronie niemieckiej - zimowa część

DOROŚLI

4 EUR

CENA STANDARDOWA

Cena wstępu na niemiecką stronę parku.

DZIECI

6 EUR

CENA STANDARDOWA

Cena wstępu na niemiecką stronę parku.

Maluchy do trzech lat wchodzą bezpłatnie!

Zobacz cały cennik

Park otwarty jest w weekendy w godzinach 10.00-18.00.

W trakcie ferii zimowych w Saksonii (12-23 lutego 2024) park otwarty będzie 7 dni w tygodniu.

Punkty partnerskie

CENTRUM REKREACYJNO – TURYSTYCZNE W RADOMIERZYCACH

Radomierzyce 76, 59-900 Zgorzelec http://crtradomierzyce.pl/

PARK WODNY QRKA WODNA

ul. Jeleniogórska 44 59-900 Zgorzelec FB: qrkawodnaa

Park z lotu ptaka :)

Mapa parku Turisede

Noce pełne przygód w Turisede

Hotel Domków na Drzewach i inne przygodowe noclegi

Legenda głosi, że jednym z osiągnięć cywilizacyjnych Turisedyjczyków był zwyczaj osiedlania się w domkach na drzewie. Stąd na terenie Parku oferowane są noclegi w drewnianych domkach rozmieszczonych na wysokości 8-10 metrów. Sieć poplątanych kładek i mostków łączy się ze sobą, tworząc platformę będącą niejako sercem hotelu. Ale jeśli myślicie, że jest to kilka desek zbitych na krzyż, to bardzo się mylicie! Domki to małe arcydzieła – każdy z nich jest unikalny, inaczej wyposażony, każdemu patronuje inny duch ludu Turisede (a jeśli już o duchach mowa – każdy z nocujących gości przeżyje tu „Przygodę o Północy”- specjalną zabawę organizowaną na terenie Parku). Większość z domków połączona jest naziemnymi tarasami. Na miłośników nocowania z przygodami, oprócz domków na drzewie, czekają również: Baumbetty – nadrzewne łoża, Erdhaus, czyli ziemianka, Waldsiedlum-osiedle leśne, namioty Behütum, nadrzewne ptasie chatki, czy Obóz Domków na Drzewie w Bielawie Dolnej. Łącznie ponad 200 miejsc nocelgowych. Para? Rodzina? Większa grupa? Każdy znajdzie tu coś na swoją kieszeń i wyobraźnie.
Zobacz domki na drzewach i inne noclegi Pytania, sugestie i życzenia dotyczące rezerwacji prosimy kierować na adres e-mail:buchung@turisede.de oraz pod numerem telefonu +49 35891-491 13. Czekamy codziennie, w godzinach 10:00 – 18:00.Rozmawiamy i piszemy po polsku :)

Informacje ogólne

Kontakt

tel. +49 35891 491 15 info@turisede.de

Rezerwacje & recepcja

buchung@turisede.de tel:+49 35891 491 13 Rozmawiamy i piszemy po polsku :-)

Godziny otwarcia

Park po stronie niemieckiej jest otwarty w weekendy (styczeń - marzec 2024) w godzinach 10:00-18:00. Zakątek Turiusa w Bielawie Dolnej w sezonie letnim otwarty 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00-18:00. Przerwa świąteczna 24.12.2023- 2.1.2024.

Napisz do nas